„Die lange Nacht der kurzen Texte“ - nagrađeni radovi i naših dviju učenica!
Autor: Karmen Ujčić, 29. 5. 2019.

I dvije učenice Trgovačke i tekstilne škole u Rijeci, Iva Jurčević (razred 4.k) i Matea Krištof (razred 2.k) prijavile su 2. travnja 2019 godine svoje kreativne radove na natječaj „Die lange Nacht der kurzen Texte“, natječaj pisanja kreativnih tekstova na njemačkom jeziku koji je osmislila i provela Udruga studenata germanistike                               „Duden“.

Učenice su radove napisale tijekom dvaju ili triju satova Njemačkog jezika. Zadatak je bio napisati prozni tekst ili lirsku pjesmu uz izbor imenica, pridjeva i glagola zadanih u oblaku riječi.  Učenica Iva Jurčević napisala je uvod u fantastični roman i naslovila ga „Die Welt des Träumens und der Phantasie“, a Matea Krištof bajku naslova „Zwei Schwestern“.
Prikupljene radove studenti i studentice germanistike čitali su i analizirali na književnoj večeri „Die lange Nacht der kurzen Texte“ 5. travnja 2019. godine na koju su bili pozvani svi natjecatelji i natjecateljice. Ovaj tjedan, 27. svibnja 2019. godine, udruga „Duden“ je obavijestila školu da su nagrađeni i Ivin i Matein tekst poklon-bonom knjižare VBZ u iznosu od 100 kn. Čestitamo učenicama na uloženom trudu i osvojenim nagradama i zahvaljujemo Udruzi što je organizirala natječaj i što je omogućila da se u natječaj uključe i srednjoškolski radovi.
Slični projekti postoje u više europskih gradova i njima se nastoji pobuditi interes za kreativno pisanje na njemačkom jeziku i revalorizirati vrijednost učenja stranih jezika. Ovaj i mnogobrojni projekti Udruge pomažu u izgradnji Rijeke kao Europske prijestolnice kulture.