Ukupno: 271962
Ovaj mjesec: 2079

E-dan
Autor: Antonija Bukša, 8. 12. 2015.

Učenici i profesori Trgovačke i tekstilne škole u Rijeci su u petak, 04.12.2015. obilježili projektom E – dan (e kao ekonomija). Učenici smjera komercijalist i prodavač svih razrednih odjeljenja pod budnim su okom svojih profesora pokazali stečena znanja i vještine u proteklom razdoblju.

Tako su nam učenice Sara Kovač i Patricija Čajić pokazale kako se uspješno predstaviti na intervju za posao, a od učenika Ane Perkov i Filipa Vukojevića  smo doznali kako se vodi poslovni razgovor na engleskom jeziku. Poslovanje vježbeničke tvrtke prezentirali su nam Andrijana Puklin i Marko Francetić, a sajamski štand učenici Tatjana Leko, Laura Radetić i Ines Babić. Od učenika prvih razreda Damjana Krznarića, Paule Mamula, Suada Ahmetaševića, Karle Petrić, Zajenele Plavc i Merđan Ljatifi  saznali smo kako biti uspješan prodavač. Učenice Maja Saldum i Martina Pejkunović pokazale su nam niz vježbi koje pomažu prebroditi naporan dan na poslu. O Mati Baloti, ekonomistu i književniku, govorile su nam i recitirale njegove stihove učenice Vanesa Kajtazi, Ena Šestan, Tiffany Kusturin, Marina Perman i Silvija Čaval uz glazbenu pratnju Karoline Trohe. Da učenici Trgovačke i tekstilne škole nisu uspješni samo u području ekonomije, pokazale su nam modnom revijom Odjevni stil poslovne žene koje su pripremile i nosile učenice 3 razreda, smjer krojač i dizajner odjeće. Učenica 2 D razreda Petra Bokulić  otpjevala je pjesmu Dollhouse Melanie Martinez, a Monika Malović koja je uz Jeronima Žunića vodila program otpjevala nam je uz pratnju Karoline Troha pjesmu Price Tag Jessie J. Slike možete pogledati ovdje ili na našem facebook profilu.

Učenici Sanja Vlček, Elona Ćori, Frane Dragoslavić, Petra Ujčić, Sanela Krasnić i Kiara Kramer pokazali su znanje njemačkog jezika prezentirajući ekonomske pojmove, a učenice Andrea Imširović i Danijela Abram talijanske proizvode. Održao se i kviz znanja iz financijske pismenosti.

Nakon nedavno objavljene taktilne slikovnice za slijepu djecu „Priča o životinjama“ učenici smjera dizajner odjeće i krojači uključili su se u izradu originalnih božićnih suvenira koje izlažu u Tower centru Rijeka kao dio Božićne bajke. Sakupljena sredstva od prodaje planiraju se donirati Udruzi slijepih i slabovidnih osoba PGŽ.