Svečana podjela svjedodžbi
Autor: Jelena Vlašić, 12. 7. 2017.

Na prigodnoj svečanosti u holu Trgovačke i tekstilne škole u Rijeci našim su učenicima završnih razreda uručene svjedodžbe. Uz prigodni program razrednici su se oprostili od svojih učenika te im u ime cijele Škole zaželjeli mnogo sreće na njihovom životnom putu. Uspomena na školske dane ostat će dugo u sjećanju, a detalji s priredbe zabilježeni su u fotogaleriji.

Svi prisutni mogli su uživati u dvjema modnim revijama. Kolekciju Rubina izradila je učenica Glorija Grlić smjera dizajner odjeće, pod mentorstvom profesorice Elmire Filan, a reviju je s učenicama pripremila profesorica Anita Vranić. Kolekcija Romantični boho naziv je modela učenice Nataše Epet završnog razreda smjera krojač, nastala pod mentorstvom profesorice Sanje Jagić Hviždalek. Obje su revije ostvarile izvrsne rezultate na ovogodišnjem natjecanju Dani odjeće, obuće i kožne galanterije.

Sve prisutne oduševio je prekrasni glas učenice Petre Bokulić, stoga su je nagradili velikim, gromoglasnim pljeskom. Na kraju je ravnateljica Antonija Bukša proglasila učenicu generacijeJosipu Španjić iz 4. o razreda i uručila joj prigodan poklon. Učenica generacije, uz mentorstvo profesorice Jelene Vlašić, pripremila je recitaciju Šimićeve Opomene. Profesorica Magdalena Tomić Mijatović pratila je Petru i Josipu na gitari.

Motivacijski pano osmislile su profesorice Gordana Perušić i Jelena Vlašić. Naša tehnička podrška bili su učenici Marko Francetić i Filip Vukojević iz 4. k, uz vodstvo profesora Kristijana Pupovca. Učenik Dario Ivanović iz 4. k razreda, iskusni voditelj naših priredbi, odlično je vodio cijelu svečanost. Program je organizirala i koordinirala profesorica Jelena Vlašić.

Svim našim učenicima čestitamo od srca i zahvaljujemo na uloženom trudu tijekom školovanja!