Prezentacija Startup inkubatora Rijeka u Trgovačkoj i tekstilnoj školi
Autor: Melita Rabak, Romana Zvošec-Zekić, 6. 12. 2017.

Dana 6. prosinca 2017. gospodin  Dario Zorić predstavio  je učenicima naše škole projekt Grada Rijeke Startup inkubator čiji je osnovni cilj  stvaranje poticajnog okruženja za samozapošljavanje mladih  realizacijom vlastitih poslovnih ideja, podizanje radnih kompetencija  te  razvoj poduzetničke kulture mladih.

Korisnici  su Startupa mladi  ljudi koji posjeduju znanja i ideje s područja dizajna, različitih znanstvenih i stručnih područja, informacijskih tehnologija te računalnih aplikacija, a Startup inkubator osigurava im korištenje prostora i infrastrukture,stručnu pomoć mentora  pri realizaciji vlastite ideje te pomoć u komercijalizaciji i pristupu mogućim izvorima financiranja. Usluga je za korisnike u razdoblju predinkubacije ( 6 mjeseci ) besplatna.

Kroz riječki Startup prošlo je osam generacija polaznika, a Javni poziv za ulazak u Startup inkubator devete generacije bit će otvoren  do 22.prosinca 2017. Nova generacija počinje s radom 10. siječnja 2018. godine, a  za sve kojima je potrebna pomoć oko provjere ideja i prijave u Startup inkubatoru u  ponedjeljak 18. prosinca 2017.godine u 15 sati bit će održana radionica  „Kako do ideje i prijave za Startup?”. Za sudjelovanje u  radionici potrebno se  prijaviti  na e-mail startup@rijeka.hr do 15. prosinca 2017. godine.

Svojim pitanjima, rekacijama i komentarima učenici naše škole  pokazali su da im je prezentacija  bila izrazito zanimljiva i poučna te su gotovo jednoglasno izrazili nadu da će i oni postati dio  Startup inkubatora.

Više informacija možete potražiti  na poveznici : http://startup.rijeka.hr kao i na Facebook stranici https://www.facebook.com/startuprijeka

Posebno zahvaljujemo učeniku 3. k razreda Damjanu Krznariću na tehničkoj podršci i pomoći pri pripremi prostora za prezentaciju.