Ukupno: 271917
Ovaj mjesec: 2034

Trgovačka i tekstilna škola predstavila svoje dvije kolekcije na reviji City 45 20
Autor: Administrator , 20. 7. 2018.

Riječka modna poslastica CITY 45 20 održala se protekli vikend na Trsatskoj gradini i oduševila posjetitelje. Pozitivne reakcije svakodnevno stižu za sve prekrasne kolekcije i dizajnere koji su svoj rad predstavili na ovoj modnoj manifestaciji. Među svim dizajnerima našla se i jedna riječka škola, Trgovačka i tekstilna škola čije su dvije kolekcije izradile i osmislile učenice 3d, smjera krojač, pod mentorstvom prof. Sanje Jagić Hviždalek, a pri izlasku na modnu pistu kolekciju su pratile i predivne torbe iz riječkog dućana Borša!

Dvije kolekcije Trgovačke i tekstilne škole predstavljene na modnoj poslastici CITY 45 20 su kolekcija modela osmišljena u mornarskom stilu gdje smo imali priliku vidjeti razne modele haljina, hlača i suknji izrađenih u kombinaciji plave i bijele boje od tkanine s naborima koje čine zanimljivu formu. Druga kolekcija modela osmišljena je na temu Zagrebački zdenci i fontane, a ovom kolekcijom u Trgovačka i tekstilna škola sudjelovala je na državnom natjecanju Dani odjeće 2018. u Zagrebu i osvojila 2. mjesto. Svečane, lepršave i ženstvene odjevne kombinacije haljina i hlača u pastelnoj mint boji satena odišu nježnošću i obrisima orijentalnog uzorka na rubovima. Lepršavost modela upotpunjena je mrežastim prozirnim tkaninama, a spoj satena i tila u mint boji neodoljivu podsjeća na lakoću postojanja nepresušnih izvora vode.
Nama je posebno drago vidjeti ovako mlade i talentirane ljude, te smo sa zadovoljstvom predstavili njihove kreacije, a nadamo se da će i djevojke nastaviti s dobrim radom te ćemo se još koji put susresti u budućnosti.

preuzeto sa:
stilueta.net/trgovacka-i-tekstilna-skola-u-rijeci-predstavila-svoje-dvije-kolekcije-na-reviji-city-45-20/