Domaćini Državnog natjecanja u disciplinama komercijalist i prodavač
Autor: Administrator , 27. 4. 2015.

Naša je Škola imala čast biti domaćin Državnog natjecanja u disciplinama komercijalist i prodavač, koje se održalo od 8. do 10. travnja 2015. godine. U organizaciji natjecanja također su sudjelovali Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Konzum i Konzum akademija, Zagrebačka škola ekonomije i manegementa, Školska knjiga te Primorsko-goranska županija.

Učenici i mentori, iz drugih krajeva Hrvatske, imali su priliku malo bolje upoznati Rijeku, kao i našu Školu. Svečanost otvorenja i završetka natjecanja održana je uz prigodni program u koordinaciji Vesne Miličević, mag. bibl. i prof. hrv. jez. Svečanost su vodili učenici Mladen Graovac, 4. k i Monika Malović, 3. k, naši iskusni voditelji školskih priredbi. Združeni zbor Gimnazije Andrije Mohorovičića i Prve riječke hrvatske gimnazije izveo je himnu Lijepa naša domovino i Baladu o ribaru pod vodstvom Branka Ivoševića, prof. Revije pod nazivom Barok i čipka u inovativnom modelu te Asimetrične svečane haljine nosile su učenice drugih, trećih i četvrtih razreda dizajnera odjeće: Ana Bobić, Petra Bokulić, Nataša Epet, Fanny Gašparini, Gloria Grlić, Nicole Lipizer, Paula Maršanić, Verona Plejić, Dajana Perić, Ivona Vunić, uz mentorstvo Artemide Grbeše, prof. Svoje izvrsne vokalne sposobnosti, uz pratnju B. Ivoševića na gitari, pokazala je učenica Petra Bokulić, 2. o koja je otpjevala Everything has changed, te Lucijana Rupčić, 4. k s pjesmom Ovaj dan. Prisutni su mogli pogledati i reviju pod nazivom Vinkovački orion koju su, uz mentorstvo Renate Štefan-Barišić, prof., nosile spomnute učenice. Ljubav prema poeziji pokazale su učenice Hana Matković, 2. k recitacijom pjesme Pod Učkun te Paula Mamula, 2. c pjesmom Podne, uz mentorstvo Jelene Vlašić, prof. Naša ravnateljica Antonija Bukša, dipl. oec, natjecateljima je zaželjela sreću i ugodan boravak u Trgovačkoj i tekstilnoj školi i gradu Rijeci, a Elisabetta Fortunato, mag. oec., tajnica ASOO, proglasila je Državno natjecanje otvorenim.
Natjecanje je proteklo u pozitivnom ozračju i sudionici su dali sve od sebe upotpunjujući znanje šarmom, samopouzdanjem i kreativnom mladenačkom energijom. Proglašenje pobjednika održano je uz prigodni program zatvaranja Državnoga natjecanja. Prisutni su mogli vidjeti modnu reviju Uniforme baruna Trenka uz vodstvo R. Štefan-Barišić, prof., te recitaciju učenice Patricije Čajić, 2. k Ljubav uz mentorstvo J. Vlašić, prof. Odličnu vokalnu izvedbu pokazale su Sara Kovač, 2. k pjesmom Price tag te Monika Malović, 3. k pjesmom Iˈm not the only one uz pratnju na gitari B. Ivoševića, prof. Predsjednica Školskog odbora Martina Krstičević, prof. čestitala je pobjednicima, kao i ostalim sudionicima natjecanja jer su svi pokazali znanje, odgovornost i predanost svom budućem zanimanju. Elisabetta Fortunato, mag. oec., tajnica ASOO, zatvorila je Državno natjecanje.
Prvo je mjesto, u obje discipline, osvojila Gospodarska škola Varaždin. Učenice Mislava Jonić, Darinka Krček i Marina Hutinski prve su u disciplini komercijalist, uz vodstvo mentorice Sandre Kuče, prof., a učenica Vlatka Vurušić prva je u disciplini prodavač, a mentorica je Jasminka Prahić Biškup, prof. Naši su učenici na 7. mjestu: Nika Bravdica, Amela Adilović i Ajdin Jahić u disciplini komercijalist, uz vodstvo mentora Damira Petraša, prof., te učenica Petra Hrvoić u disciplini prodavač, uz vodstvo mentora Kristijana Pupovca, prof. Svima su uručene zaslužene nagrade te radovi s motivima Rijeke učenika trećih razreda dizajnera odjeće, uz vodstvo Maje Zalokar, prof. Svima želimo puno uspjeha u nastavku školovanja, a pobjednicima čestitamo na odličnom rezultatu!

Fotografije možete pogledati ovdje.

Jelena Vlašić, prof.