IZVJEŠĆE SA ŽUPANIJSKE SMOTRE UČENIČKIH ZADRUGA PRIMORSKO GORANSKE ŽUPANIJE ODRŽANE 17. 4. 2015.
Autor: Administrator , 27. 4. 2015.

14. Županijska smotra učeničkih zadruga Primorsko-goranske županije održana je 17. travnja 2015. u OŠ „Turnić“. Na smotri su sudjelovale 24 učeničke zadruge s preko 100 sudionika.
S ponosom ističemo da je Trgovačka i tekstilna škola u Rijeci prva srednja škola naše Županije koja je osnovala učeničku zadrugu.
Zato je naša zadruga Potok i bila jednina srednjoškolska zadruga na navedenoj smotri.

Sekcije u kojima se
naša učenička zadruga
natjecala  na smotri:

Učenici koji su nas
predstavljali na smotri:
Proizvodi/
aktivnosti:

DUGA
(Smjer: Likovna umjetnost i dizajn)

Samanta Kolacio, 3.O

Keramičke ogrlice i prodaja
(dobrovoljno)
(mentorica: prof. Maja Zalokar)

BOTUNIĆI
(Smjer: Tekstil i odjeća)

Dijana Bolčević, 1.D
Josipa Lopac 2.D

Ukosnice
Platnene torbe od žutice
Košarice za kruh
Ručno izrađene ogrlice od filca
(mentorica:
prof. Sanja Jagić Hviždalek)

ŠKRINJICA
(Smjer: Ekonomija,
trgovina i poslovna administracija)

Katica Mudrovčić, 3.K
Enea Muslimović i
Adriano Tolo, 3.D

Prezentacija istraživačkog rada
(Katica) i prodaja, kao i TV intervju za Kanal Ri (Enea)
(mentorica: prof. Diana Kurilić)

Profesori u pratnji:
Sanja Jagić Hviždalek Voditeljica sekcije Botunići
Diana Kurilić Voditeljica zadruge

Predivan logo koji predstavlja nazive sekcija zadruge kreirala je naša učenica Samanta Kolacio, 3.O, smjer Likovna umjetnost i dizajn, pod mentorstvom prof. Elmire Filan.

Za državnu smotru prijavili smo istraživački rad Katice Mudrovčić, 3.K  „Istraživanje tržišta plasmana učeničkih završnih radova posredstvom učeničke zadruge“, pod mentorstvom prof. Diane Kurilić.
Stoga smo ovu priliku i iskoristili za prezentaciju navedenog istraživačkog rada uz PowerPoint i modnu reviju koju su također nosile naše učenice.
Modele  „Barok i čipka u inovativnom modelu“ osmislili su učenici 4. razreda dizajna odjeće uz mentorstvo prof. Artemide Grbeše. Kolekcija je izrađena decoupage tehnikom i uspješno predstavljena na Državnom natjecanju „Dani odjeće“ u Varaždinu, 2014.g.
Modele „Vinkovački orion“ su dizajnirali učenici modnog dizajna i tekstila. Kolekcija je osvojila 3. mjesto na Državnom natjecanju „Dani odjeće“ 2013. god. pod mentorstvom profesorice Renate Štefan Barišić.
Navedenu modnu reviju nosile su učenice 3.O razreda: Verona Plejić i Nikol Lipizer, te 2.O razreda: Petra Bokulić, Fanny Gašparini i Nataša Epet.
Svojim prisustvom podržale su nas učenice 3.D razreda i naša ravnateljica Antonija Bukša.
Možemo zaključiti da kroz aktivnosti učeničke zadruge naši srednjoškolci primjenjuju stečeno znanje kreiranja proizvoda s istaknutim estetskim izgledom i uporabnom vrijednošću. Također, primjenjuju stečeno znanje iz poduzetništva te im se pruža prilika za dodatni trening same prodaje. Sve navedeno jača učeničku kreativnost i samopouzdanje, pripremajući ih za stvarni poslovni svijet.
Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način surađivali sa nama, bez vas realizacija navedenog ne bi bila moguća.

Voditeljica UZ Potok:
Prof. Diana Kurilić, dipl.oec.