Profesorica Grbeša - jedna od najbolje odjevenih Riječanki
Autor: Melita Rabak, 21. 2. 2016.

Svake godine u prosincu Extravagant, riječki modni portal  bira najbolje odjevene Riječanke. Prošle godine među deset najbolje odjevenih Riječanki uvrštena je i profesorica naše škole Artemida Grbeša. Tim povodom s profesoricom Grbešom razgovarala je Ana Peričić, učenica IV. o  razreda.

Što mislite kakav dojam ostavljate na druge svojim odijevanjem?

Ne razmišljam o tome kakav dojam ostavljam, ne odijevam se da bih ostavila dojam na nekoga, već zato što volim odjeću. Veseli me kombinirati i slagati odjevne kombinacije. Uživam u tome!

Mislite li da vizualni izričaj (odijevanje) ima veze s osobnošću i raspoloženjem?

Svakako odijevanje ima veze s osobnošću. Odjeću treba znati nositi, osjećaj za estetiku je nešto što imamo ili nemamo u sebi, a raspoloženje je samo dodatna inspiracija.

Na što najviše obraćate pažnju dok kupujete odjeću?

Pri kupnji odjeće bitan mi je prvi dojam i naravno da je mogu dobro kombinirati s postojećim odjevnim kombinacijama.

Kao osoba koja svoje znanje prenosi na mlađe generacije, što savjetujete svojim učenicima da bi ostvarili svoje snove?

Savjetujem im da slijede svoje snove, da ulažu puno truda u sve što rade, da koristite svaku priliku za učenje i rad na sebi. Uvijek ističem da jedino permanentnom edukacijom mogu uspjeti.

Ima li, po Vašem mišljenju, budućih dizajnera među Vašim učenicima?

Svakako da ima! Neki su iznimno talentirani, a mnogi su obrazovanjem u našoj školi stekli potencijal za napredak u struci uz stručno vođenje naših profesora, osobito pripremajući modne revije i Državna natjecanja.

Koja je vaša omiljena odjevna kombinacija?

Omiljene su mi haljine i kostimi različitih uzoraka, tekstura i boja oplemenjeni modnim detaljima, osobito torbicama koje sama kreiram i izrađujem, a imam ih raznih boja, veličina i uzoraka.

Birate li odjevne kombinacije po aktualnim trendovima ili odjenete ono što želite, što vam se sviđa?

Pratim modu, ali ne slijepo. Uvijek se rukovodim onim što se meni sviđa, što mi pristaje i u čemu se osjećam ugodno.

Koliko vremena provodite u kupovini odjeće i radite li to sa zadovoljstvom?

Svakako uživam u kupovini, ali mi to nije glavna preokupacija.

Gdje tražite inspiraciju za svoje odjevne kombinacije i imate li neku modnu ikonu?

Inspiraciju nalazim u kreativnom radu s učenicima. Nemam neke modne ikone, ali istaknula bih modni stil Victorije Beckham koji je zanimljiv, elegantan i profinjen.

Hvala Vam na razgovoru!