Završno predstavljanje projekta Trgovačke i tekstilne škole "Ponos škole"
Autor: Melita Rabak, 23. 3. 2016.

U holu Trgovačke i tekstilne škole u Rijeci u petak 13.  ožujka 2016. upriličeno je završno predstavljanje projekta „Ponos škole“. Na početku  je uzvanike pozdravila i zaželjela im dobrodošlicu ravnateljica Antonija Bukša, dipl. oec. Svečanost je okupila sadašnje i bivše učenike škole, danas iznimno uspješne mlade ljude : Snježanu Pejčić, državnu, europsku i svjetsku prvakinju te osvajačicu olimpijske medalje, dizajnericu Valeriju Toloknovu, magistra kulturologije, člana mnogobrojnih pustolovnih ekspedicija i  osnivača penjačkog kluba Rirock Climping Vladimira Šoića, dizajnericu i poduzetnicu Ivu Šamanić Jurešu te  Luku Justinića, krčkog poduzetnika  koji proizvodi jedinstvene likere s tradicijskim okusima.

Goste su uspješno intervjuirali učenici: Nina Antić (I.d), Antonija Mehmedi (II.c), Ana Peričić (IV.o), Katarina Prpić (IV.k), Filip Savić (IV.k) i Karolina Troha (IV.k). Za uspomenu na ovaj susret bivšim su učenicima uručeni magneti oslikani rukama učenica IV.o razreda  (mentorice: Elmira Filan, prof. i Larisa Čučković, prof.)

I ova je svečanost bila sastavljena od prepoznatljivih cjelina koje čine mozaik našega školskog života pa smo tako vidjeli čak tri modne revije: Renesansa, kojom smo pridružili svjetskom obilježavanju  400. godišnjice  smrti velikoga engleskoga dramatičara W. Shakespearea, (mentorica: Sanja Jagić Hviždalek, prof.), Barok i čipka u inovativnom modelu te reviju koja je bila zapažena  na Riječkim stepenicama , najvećoj modnoj manifestaciji u regiji i turističkoj atrakciji grada Rijeke, Vintage u H kroju (mentorica  Artemida Grbeša, prof.). Modele su nosile učenice III.d razreda: Martina Pejkunović, Ruše Krasnići, Josipa Lopac, Gloria Grlić i  Aida Rak, učenice III.o Ana Bobić i Lorena Mrkela, Mija Turković (II.d) te Ivona Vunić (IV.o)

Već nekoliko godina sve školske  svečanosti, pa tako i ovu,  obogatile su prekrasnim vokalnim izvedbama Petra Bokulić (II.d), čija se pjesma Kap po kap nalazi na top listi Krokodil Radio Rijeke i Monika Malović (IV.k) , finalistica pjevačko – imitatorskog showa Tvoja maska zvuči poznato uz virtuoznu gitarističku pratnju Karoline Troha.

Na svečanosti su istaknuti i zapaženi uspjesi učenika  Morena Milinovića (I.k) koji je osvojio 3. mjesto na Županijskom natjecanju Europa u školi (mentorica: Melita Rabak, prof. savjetnik) i 3. mjesto na Županijskom odbojkaškom prvenstvu (mentorica: Romana Zvošec Zekić, prof.)

Tehničku su podršku pružili učenici III.k razreda Marko Francetić i Filip Vukojević. Scenografiju su pripremile učenice II.d razreda Marina Perman i Nataša Epet (mentorica Sanja Jagić Hviždalek), a svečanost su uspješno vodili Monika Malović i Dario Ivanović (III.k). Program je osmislila, pripremila i realizirala Melita Rabak, prof. u suradnji s Jelenom Vlašić, prof., Arianom Juretić Jović, prof., Romanom Zvošec Zekić, prof., Artemidom Grbeša, prof. i Sanjom Jagić Hviždalek, prof.

Predstavljanje projekta „Ponos škole" završeno je pozivom na izložbu učeničkih likovnih radova u galeriji škole.

Kratka prezentacija