Zašto se upisati u našu školu?
Autor: Jelena Vlašić, 23. 3. 2017.

Dragi učenici i roditelji!

Nadamo se da ćete na stranicama naše škole pronaći najvažnije informacije za upis u prvi razred.

Trgovačkoj i tekstilnoj školi obrazuju se učenici iz različitih područja:

1. Ekonomija, trgovina i poslovna administracija

Ako ste strpljivi i voljeli biste dijeliti savjete vezane uz neke proizvode, a uz to ste dobro organizirani - PRODAVAČ je zanimanje za vas! U našoj školi čeka vas teorijska, ali i praktična nastava u kojoj ćete naučiti kako postati stručni, odgovorni i dobri prodavači. Ako vam tri godine školovanja brzo prolete, možete ga nastaviti u programu za komercijaliste, a kasnije upisati fakultet.

Jeste li ikada zamišljali da radite u tvrtki koju predstavljate ili da pregovarate s predstavnicima nekih drugih tvrtki, s ciljem da prodate svoj proizvod, uslugu ili nešto treće? Želite li raditi dinamičan, izazovan, ali i odgovoran posao u kojem biste napredovali? Ako je odgovor pozitivan, tada biste trebali razmisliti o programu za KOMERCIJALISTE koji traje četiri godine. Nakon državne mature možete se zaposliti, ali i nastaviti školovanje na željenom fakultetu.

2. Likovna umjetnost i dizajn

Pratite modne trendove ili smišljate vlastite? Volite crtati i slikati? U ovom zanimanju vaša kreativnost nema granica. Kao DIZAJNER ODJEĆE obavljate pripremne faze proizvodnje odjeće: konstrukciju i tehnološko-operativnu pripremu, a možete organizirati i nadzirati rad grupe radnika. U ovom je zanimanju, uz kreativnost, poželjan i smisao za lijepo. Nakon državne mature možete upisati fakultete ili akademije vezane za umjetnost, ili bilo koji drugi fakultet. Možete se zaposliti kao dizajner odjeće ili modnih dodataka, kostimograf, kao dizajner unutarnjeg uređenja za tekstil i sl.

3. Tekstil i odjeća

Nova odjeća svakoga ponekad razveseli. I vi ste sretni s novim komadom odjeće, ali često ga poželite skratiti ili mu nešto dodati? Spretni ste i vješti s rukama? Želite vlastiti obrt u kojem biste krojili, šivali i dorađivali odjeću? Za vas je zanimanje KROJAČ! U našoj ćete školi usvojiti teorijska znanja i praktične vještine. Školovanje možete nastaviti u programu za dizajnere odjeće, a nakon državne mature možete se zaposliti ili upisati željeni fakultet.